נקודות התצפית למשכימי קום: איפה לצפות בזריחה?

שעות הזריחה הן הזמן האידיאלי להתעורר כשאתה בצפון. אם בדרך כלל היינו ממליצים על שינה נינוחה עד שעה מאוחרת, כשמדובר על זריחות הקיץ, כשמזג האוויר צונן ומבטיח, זה הרגע שבו אנחנו מתבדים וממליצים להתעורר עם התרנגול. אם אתם נופשים בכל מלון בראש פינה ואוהבים זריחות זהובות, אלו המקומות שכדאי להתעורר ולברוח אליהם.

גן הברון בראש פינה – נקודה מקומית לתצפית

גן הברון שנמצא במעלה המושבה, באזור העתיק של ראש פינה, הוא פינה קטנה ומוצלת שבה אפשר לצפות על ההרים שממול, לראות את כל המושבה מתעוררת ולהביט לשקיעה בעיניים.

ככל שהיום מתקדם, הגן הופך לאטרקציה תיירותית, עם קבוצות ומשפחות שמגיעות להכיר את הפינה הקסומה הזו שמלווה את המושבה כל כך הרבה שנים. לכן, שעות הבוקר המוקדמות הן הזמן האידיאלי לגנוב כמה דקות לעצמך בשקט.

הדרך מראש פינה לצפת – כביש 89

במעלה הדרך מראש פינה לצפת נפתח הנוף ורואים את הכנרת ואת הרי הגולן – צלולים וברורים בשעות הבוקר המוקדמות. השמש שמגיעה ממזרח צובעת את הנוף הזה בזהב שאי אפשר להיות אדישים אליו.

הנסיעה מכל מלון בראש פינה לאורך הכביש עד לצפת אורכת כמה דקות בודדות ואפשר לעצור בפינות המיועדות לכך, להתמתח מול הזריחה המדהימה ולא לשכוח את הסלפי. ואם אתם כבר בדרך לצפת, זה בדיוק הזמן לעלות לעיר ולקנות מאפה טרי וריחני או לחם שעכשיו יצא מהתנור באחת המאפיות הוותיקות.

תצפית על הכנרת – בפנייה מצומת עמיעד לכיוון אלמגור

המושב אלמגור נמצא במרחק של כ-7 דקות מראש פינה בירידה מצומת עמיעד לכיוון הכנרת על כביש 90. זה בדיוק המקום לראות את הנוף הסוחף של הכנרת, היישובים החקלאיים מסביבה ואת הרי הגולן הרחוקים. מדרום תראו את טבריה מתעוררת וממזרח את הכבישים המפותלים המובילים אל חופי הכנרת.

מיד לאחר הפנייה בצומת יש נקודה שבה אפשר לעצור את המכונית ולצפות בזריחה בשקט. בהמשך הדרך על כביש 90 תמצאו עוד נקודות תצפית נהדרות.

מצפה גדות – הזריחה הכי יפה מעל הגולן

במרחק של כ-20 דקות מראש פינה, בכביש המחבר בין ראש פינה לקצרין, תמצאו פינה נפלאה שאפשר לעצור בה. עצי הזית והשקדיות יארחו לכם לחברה בזמן שתביטו לכיוון מזרח ותראו את השקיעה מעל לרכס החרמון ולהרי הגולן הסמוכים לו.

בחורף מדובר בקסם של ממש בזכות הקודקוד הלבן שטוף השלג שזוהר באור השמש אבל גם בקיץ החוויה לא פחות קסומה, כשהמדרונות הצהובים של הגולן בקיץ נשטפים בזהב גולמי וטהור. זריחה כמו שאין באף מקום אחר עם הציפורים, הפרות, הג'מוסים ונהר הירדן שזורם למטה.

מלון בראש פינה מספק לכם נקודת יציאה מושלמת לצפות בזריחה ואם לא מתחשק לכם להתרחק, תוכלו פשוט לפתוח את החלונות, לצאת לחצר או למרפסת ולצפות בקסם הכי קרוב למיטה.