אירועי סוכות 2017 שבשבילם שווה לבוא לבקר אותנו בצפון

עוד רגע נכנסים החגים לתוקף והמשפחות המטיילות שוב יבואו לבקר אותנו בין סימטאות ראש פינה. כמו בכל שנה, גם בסוכות הקרוב, תוכלו להנות באזורנו מאירועים מעניינים ולנצל את הזמן גם לחופשה של כמה ימים. כאן תוכלו למצוא כמה מהאירועים הכי מהנים שיתקיימו בגליל במהלך סוכות, קרוב אלינו ולמגוון מלונות בוטיק וצימרים בגליל.

מסיק זיתים בגליל

פסטיבל מסיק הזיתים

איפה: חוות עין כמונים

מתי: 9-10 באוקטובר

חוות עין כמונים נמצאת על כביש 85, במרחק נסיעה של כ-15 דקות מראש פינה. השנה יחגגו בחווה במהלך חול המועד את פסטיבל מסיק הזיתים הרביעי, שיוזם ארגון השומר הצעיר.

במהלך הפסטיבל תהנו מסיורים מודרכים במטעי הזיתים, מהסברים על גידול הזית ועל תהליך המסיק. משפחות שיגיעו לחווה במהלך הפסטיבל יוכלו להכין זיתים כבושים ולקחת איתם הביתה בצנצנת.

אם אתם נופשים במלונות, צימרים או מלונות בוטיק בצפון ורוצים לצאת מהפינוק לכמה שעות, להרגיש מהי חקלאות גלילית שורשית ולהנות מהטבע, זה בדיוק המקום בשבילכם.

אירועים מיוחדים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים

איפה: בכל הגנים הלאומיים בצפון

מתי: במהלך חול המועד – בהתאם לגן.

בכל שמורות הטבע והגנים הלאומיים עליהם מפקחת רשות הגנים, מתקיימים במהלך חול המועד סוכות אירועים מיוחדים. זה בדיוק הזמן להגיע לשמורות כמו שניר, דן, החולה, נחל עמוד, נחל עיון ואחרות – שכולן נמצאות במרחק נסיעה קצר מראש פינה ולהנות מפעילויות לכל המשפחה.

סיורים מודרכים, חידות, תצוגות מיוחדות ועוד כל מיני הפתעות שמכינים לכם ברשות הגנים. כל פעילות נערכת לאורך כמה שעות ויכולה למלא יום של חופש בהרבה מאד תוכן.

סוכות באגמון החולה

איפה: אגמון החולה, סמוך ליסוד המעלה

מתי: לאורך חול המועד

בסתיו מתחילה הנדידה הגדולה של הציפורים מאיתנו לארצות אפריקה. אחרי שהגיעו אלינו מאירופה, החסידות ממריאות אל על ועפות לארצות חמות יותר. השקנאים כבר עשו זאת ממש השבוע ובשבועות הקרובים, כולל במהלך החגים, תוכלו להגיע לאגמון החולה ולצפות שם בנדידה הגדולה שמתחילה ממש עכשיו.

הסתיו הוא אחד הזמנים היפים ביותר לבקר באגמון החולה, לפני שהוא מתחיל את עונת החורף השקטה שלו. עדיין אפשר לראות בו לא מעט סוגי ציפורים, להנות מסיורים מודרכים ומפעילויות נוספות שמתקיימות בתקופה הזו.

סוכות בצוק מנרה

איפה: צוק מנרה, בכניסה הדרומית לקריית שמונה

מתי: לאורך חול המועד

צוק מנרה שנמצא במרחק של כ-15 דקות צפונה מראש פינה הוא אחד המקומות המהנים ביותר לבילוי עם הילדים. בסוכות ובכל חופש מתקיימות במקום פעילויות שונות. אפשר לבחור בין כמה אפשרויות מסלול, לטייל, לעצור בתחנות ולבצע משימות ולהנות מהנוף המרהיב של עמק החולה, הגולן והגליל.

בילוי עם אמנים בדרך הלולים בכפר גלעדי

איפה: קיבוץ כפר גלעדי

מתי: לאורך כל ימות השנה

בקיבוץ כפר גלעדי שנמצא באצבע הגליל, מרחק של כ-30 דקות מראש פינה, נמצאת דרך הלולים. הדרך הזו לוקחת אותנו דרך מה שהיה המרכז החקלאי של הקיבוץ בשנים עברו והיום היא מקום לאמנים, יוצרים ובעלי בוטיקים קטנים שמציגים שם כל טוב. אם אתם בדרך לחופשה בצימרים או מלונות בוטיק בצפון זה המקום לעצור בו לקניות מקומיות ועל הדרך להכיר מקום נפלא.

המקום עצמו יפיפה וצופה על נוף נפלא, האווירה כפרית וכיף פשוט ללכת לאיבוד בין השבילים ולפגוש בקהל המקומי. כדאי להגיע ולהכיר את האמנים הנפלאים של הגליל שפועלים במקום.

מאחלים לכם חג שמח מאיתנו באחוזת יסמין! מוזמנים לבקר באחוזת יסמין גם אחרי החג! מחכים לכם עם סוויטות מפנקות ושלל אטרקציות לכל המשפחה!