לא רק הכנרת: 5 מעיינות שכדאי להכיר בגליל

ראש פינה והגליל בכלל מספקים נקודת מוצא מעולה לטיול רטוב ומרענן, גם בחום הגדול. בסתיו ובחורף, מקורות המים, המעיינות הקטנים ומאגרי המים הופכים לנקודת עצירה רומנטית בדרך ובאביב, כשהכל פורח, הם מקור לצמיחה והתחדשות של כל הטבע מסביב.

בחרנו חמישה מעיינות ומאגרי מים קטנים שכל מי שמגיע לצימר או מלון בוטיק בגליל צריך להכניס לתוכנית החופשה שלו. כולם קטנים, מוכרים יותר או פחות ובעיקר מהווים מקום נפלא לעצור בו לשעה קלה של טבילה.

מעיינות בגליל

עין כדן

מעיין קטן שהוא חלק ממסלול ההליכה בנחל ראש פינה. המעיין הקטן שמימיו הצלולים מוקף בוסתני פרי, עצים מלבלבים וצמחייה עונתית. בחורף תמצאו מסביבו שקדיות פורחות והוא מספק נקודת עצירה רומנטית במיוחד למי שמגיע לנפוש עם בן או בת הזוג בצימר או מלון בוטיק בגליל ובראש פינה בפרט.

עין כדן יכול להיות חלק ממסלול רטוב ארוך יותר בנחל ראש פינה ששוקם בשנים האחרונות על ידי הקרן הקיימת לישראל ומהווה היום אטרקציית חובה לכל מי שמגיע לנפוש בצימר או מלון בוטיק בגליל באזור ראש פינה.

עין פינה

מעיין נוסף שהוא חלק מהמסלול בנחל ראש פינה. המעיין אמנם סגור ואי אפשר להיכנס ולהשתכשך בו, אבל אפשר לשבת לצדו ולהנות מהנוף הקסום, הצמחייה, מהיופי של רמת כורזין והכנרת ולשמוע את המים זורמים צלולים ונקיים, בזכות שיקום וטיפול נכון של קק"ל.

עין גבר

בתוך יער בירייה בכביש 886 מכיוון עין זיתים לדלתון, תמצאו שביל עפר קטן המסומן ירוק. נסיעה קצרה של קילומטר אל תוך השביל תפגיש אתכם עם שלט הכניסה לעין בר, מעיין מקסים ושקט, מוקף צמחייה שמוכר בעיקר למקומיים. זהו מקום מושלם, מקורה ומוצל, לעצירת פיקניק במהלך טיול באזור. בקיץ המקום יכול להיות עמוס מעט אבל בשאר עונות השנה מדובר בפנינה שקטה.

עין עלמין

קחו פנייה לכיוון אחר, לעלייה מהגליל לרמת הגולן. עין עלמין היא בריכת קצינים נקייה וקרירה, שזרמי המים שבתוכה יוצרים מעין ג'קוזי טבעי. חורשת האקליפטוסים שמקיפה אותה מספקת פרטיות וצל ואם מגיעים מוקדם בבוקר או לקראת שקיעה, אפשר להנות משקט ושלווה אמיתיים. אל המעיין יורדים בשביל המוביל מצומת בית המכס מטה אל מאחורי המבנים העתיקים.

עין ליאור

מעיין יפיפה שנמצא ביער בירייה כ-800 מטר לאחר מחלף עין זיתים, ביציאה מצפת. המעיין נקרא על שמו של ליאור דהן, שטבע בחוף קיסריה לפני כמה שנים. המעיין שוחזר ונוקה על ידי חבריו של ליאור ונקרא על שמו לזכרו.

במקום נבנתה בריכה מלבנית גדולה אליה זורמים מים נקיים ונעימים. זו בעיקר אחת הנקודות השקטות והיפות האלו, שמספקות הזדמנות לפיקניק רומנטי לפני השקיעה, נוף סוחף של הרי הגליל, הרבה חורש טבעי מסביב ומרחק נסיעה קצר מראש פינה, מצפת וממקומות נוספים בגליל.

אז אם לטיול יצאתם ומנוחה לנפש חפשתם :) אנו מזמינים אתכם לנפוש באחוזת יסמין - מלון הבוטיק המפנק שלנו בצפון!