חכמים בשמש: מסלולי טיול מוצלים מומלצים בצפון

הגליל הוא אזור מושלם עבור חופשה המשלבת בין נופש במלונות בוטיק בצפון לבין מסלולי טיול מוצלים, רטובים ומהנים עם כל המשפחה. קראו על כמה מהמומלצים שבהם!  אם גם אתם מאותן משפחות שמעדיפות לטייל בארץ בתקופת חופשת הקיץ עם הילדים, הרשו לנו להציע לכם כמה מן הטיולים המומלצים ביותר באזור הגליל המרהיב והירוק שלנו. הטיולים שופעים במים, חלקם גם באטרקציות היסטוריות מאתגרות ומעניינות ובכל מקרה, מתאימות למשפחות!

נחל כזיב

מסלול נחל כזיב הינו אחד מן המסלולים המוכרים והאהובים בישראל ובייחוד בקיץ. מדובר במסלול שופע מים בנחל שזורם כל השנה עם מעיינות מסביב וכמובן, מבצר המונפורט ששרידיו מצליחים להרשים את המבקרים באזור כל פעם מחדש. כזיב הוא אחד מן הנחלים היפים בארץ והגדול מנחלי הגליל המערבי. הטיול עצמו כולל שני מסלולים עיקריים שהאחד מעגלי והשני מצריך סיוע של שני רכבים. בנוסף, בטח תשמחו לשמוע שהמסלול שופע אזורים מוצלים, מעיינות שניתן להגיע אליהם בקלות ושפע של צמחיה ארצישראלית.

מסלולי טיול מוצלים בצפון

נחל עיון

נחל עיון הוא אחד מן הנחלים המוכרים בישראל גם כן, הודות למפל התנור שמהווה אטרקציה בפני עצמה הודות למים הצונחים מן הגובה המרשים של 30 מ' לתוך בריכה טבעית. המסלול הינו קצר יחסית, 2 ק"מ בלבד ומתאים למשפחות, אך אינו מעגלי ולכן מחייב התארגנות עם רכבים בהתאם. אם תרצו תוכלו ללכת במסלול קצר הלוך-חזור עד המפל המתחיל בכניסה הדרומית לנחל. נציין רק, ולא בקשר למסלול הזה בלבד, כי כשמגיעים מאזור מרכז הארץ, הנסיעה לגליל עלולה להיות ארוכה ומעייפת. לכן, מומלץ מאוד לישון קודם באזור הגליל הקסום ולצאת לטיול רעננים ביום למחרת, והיכן טוב יותר לישון ולחזור לפינוק לאחר הטיול מאשר במלון בוטיק בצפון אחוזת יסמין?!

הר אביתר

מדובר בהר הממוקם בלב הרמות של מזרח הגליל העליון ומתנשא לגובה של 823 מ'. למרות הנוף המרשים, הכולל בתוכו גם את נחל חצור המפלח את דרכו בין הרמות, האזור כמעט ולא מטויל ולכן מושלם עבור מי שמחפש קצת שקט ורוגע, לעומת שני המסלולים שציינו לעיל המוכרים יותר. באזור קיים מסלול הכולל בתוכו לא רק את נחל חצור, אלא גם שלל אטרקציות מסביב כמו כרמי ענבים, צבאים מדלגים ומערה גדולה בשם עלמה שבעונת החורף מהווה בית חם להרבה עטלפים מנומנמים.

נחל יבניאל והירדנית

אם אתם שוהים כמה ימים באחד ממלונות ספא בצפון ואתם נחושים להמשיך ולטייל, הנה מסלול נוסף ומעניין. המסלול מתחיל כ-500 מ' מזרחית ליבניאל שבגליל, מתחבר בשלב כלשהו לשביל ישראל וכולל בתוכו שרידי אמות מים רומיות וסבך צמחיה נחלי. אם בחרתם ללכת במסלול הזה, שימו לב שלקראת ההגעה לירדנית, יש לעבור בירדן הדרומי אותו יש לעבור על הגשר.

 

אחוזת יסמין מזמינה אתכם לפינוק קייצי מרענן! הזמינו מקום במלון בוטיק בגליל למשפחות, ועל הדרך תהנו גם משלל מסלולי טיולים מוצלים בטבע המשגע של הצפון בקרבת מקום!