המקומות הסודיים בצפון שבהם החורף כבר בשיאו

רמת הגולן בשלגלא רק הגשם בא אל הצפון, אלא גם הקור הגדול ואחריו, בנקודות מסוימות, גם השלג. החלטנו שמתחשק לנו להרגיש חורף אמיתי, כזה שכיף להצטנף בו מול האח, או פשוט להתכרבל במיטה במלון הבוטיק שבחרתם לכם.

ייתכן שיש מקומות בארץ בהם הימים עוד חמים מאד, אין בריזה קרירה בגב ולא ממש מרגישים את החורף. כאן בצפון החורף כבר בשיאו. עלי השלכת שכיסו על חלקה טובה אחרי שהתעופפו ממטעי העצים הנשירים היישר אל המדרכות, צבעו את הצפון בצהוב, חום ואדמדם. עכשיו הם מפנים את דרכם לגשם, שמכסה ממש עכשיו את המדרכות מחדש.

אם בחרתם מלון בראש פינה, אתם כבר בדרך הנכונה – מסביב למושבה יש אינספור מקומות שבהם החורף הוא לגמרי אמיתי.

עמוקה

עמוקה הוא יישוב קטנטן שנמצא בתוך יער בירייה, שממוקם מעל ראש פינה וחצור הגלילית. העלייה אל היער היא דרך אזור התעשייה של חצור הגלילית, מכביש 90.

דרך הנוף הזו היא לגמרי חורפית והופכת לעוד יותר כזו כשהחורף נכנס לתוקף באופן רשמי. עצים בשלכת, פטריות קטנות, רקפות וכלניות ותחושה של קור. זה מה שמשדר הנוף בדרך לעמוקה. בעמוקה עצמה תמצאו מסעדות טובות, חוות סוסים ואטרקציות למטיילים.

אודם ושעל

שני המושבים הצפוניים נמצאים במעלה הגולן, ליד הכפר מג'דל שמס. אם אתם נמצאים בכל מלון בראש פינה תגיעו למושבים תוך כ-45 דקות, בנסיעה במעלה הגולן עד לצומת ווסט ומשם אל הדרך היפה המובילה אליהם. אם יהיה לכם מזל, תראו לאורך הדרך את החרמון כבר מושלג, או לפחות את הקצה העליון שלו. ככל שהחורף צובר תאוצה כך הנוף הופך מרהיב יותר, כשההר מתכסה בלבן.

בשעל ובאודם תמצאו מסעדות, טיולי סוסים, אתגרי שטח כמו ג'יפים וטרקטורונים, מסעדות ובעונה הנכונה גם קטיף פירות יער. בחורף אפשר בעיקר לטייל ביער אודם הפסטורלי, לבקר את האיילים ביער האיילים הסמוך ולהרגיש חופשת חורף אמיתית מהי.

אגמון החולה ושמורת החולה

במרחק נסיעה של כמה דקות מראש פינה נמצא אגמון החולה. אטרקציה מדוברת שגם אנחנו כבר דיברנו עליה לא פעם. הדבר הכי יפה באזור הזה הוא לראות איך הוא משתנה עם העונות, ואנחנו דווקא אוהבים אותו בדיוק בתקופה הזו של תחילת החורף.

ציפורים נודדות עדיין מכסות את השמיים, האוויר קר ונקי, נעים יותר מאשר בקיץ החם בעמק, השמורה עצמה עמוסה בצמחייה וכיף ללכת לאיבוד בין השבילים ולהרגיש את הצינה. אנחנו ממליצים להשקיע ולקום מוקדם בבוקר. הנסיעה מכל מלון בראש פינה או האזור היא כ-10 דקות. כשתגיעו, היכנסו לסיור בעת זריחה בתוך האגמון, אז היופי החורפי מתעורר לחיים וקנחו בפיקניק בשמורה עצמה.

מלונות מומלצים לחורף חפשתם? את אחוזת יסמין מצאתם!

 

 

בואו לבקר באחוזה ונגלה גם לכם איפה נמצאים המקומות הנסתרים שהופכים את החורף בצפון להרבה יותר קסום! צרו קשר כבר עכשיו!