כל המקומות הסודיים שבהם תראו פריחה אביבית בגליל

זו העונה שאנחנו הכי אוהבים בגליל. נקודה. הכל מתכסה בפריחה, בכל צבעי הקשת. בכל הר או גבעה מתגלים עוד ניצנים ואנחנו נהנים לגלות לאורחים שלנו לאן כדאי להם לנסוע כדי לראות קצת מהיופי הזה. אז אם אתם מגיעים לחופשה בצימר או מלון בוטיק בצפון ורוצים לחוות קצת מהפריחה המיוחדת שבכל פינה

הנה כמה מקומות סודיים בהחלט שרק המטיילים הכי אדוקים מכירים

טיולי פריחה בגליל

הר ברעם מעל לצומת כוח

מעל לעמק החולה, במרחק של כ-20 דקות נסיעה מראש פינה נמצא הר ברעם. ההר משקיף על כל נופי החולה, רמת הגולן והרי הגליל ובתקופה הזו בדיוק תוכלו למצוא בו שאריות אחרונות של כלניות ורקפות, פרחי אביב שונים, כליל החורש ועוד. כל מה שצריך לעשות הוא לבחור מבין כמה מסלולים שמהלכים על ההר וללכת לאיבוד בין העצים.

כל פינה בכביש גדות גונן

רבים שמגיעים לגליל או לגולן מכירים את הכביש שיוצא מגדות ומגיע לגונן ומחבר בין דרום עמק החולה ובין הגליל העליון. מה שלא רבים יודעים או שמים לב אליו הוא הפינות הרבות כל כך לצד הכביש אליהן אפשר להיכנס עם המכונית ולעצור לראות פריחות.

מעצי הפירות במטעים של הקיבוצים והמושבים לאורך הדרך ועד לאיזורי הנחל שלצדם פורחים פרחי אביב רבים, זה אחד הכבישים הכי יפים לטיול אביבי. אם אתם מגיעים לבילוי במלון בוטיק בצפון שימו וייז ותדאגו שאתם חוצים את הכביש הזה ממש עכשיו.

נחל ראש פינה

אחד המקומות האהובים עלינו במיוחד נמצא ממש לא רחוק מהאחוזה שלנו. הפריחה בנחל ראש פינה מתחילה בחורף בשקדיות, ממשיכה לאביב עם מגוון פרחי בר ומסתיימת לקראת הקיץ, מה שהופך את התקופה הקרובה לזמן האידיאלי ביותר להגיע ולטייל בנחל.

נחל עמוד עליון

אחד הנחלים הכי יפים באזור שלנו, מתחיל במרומי הגליל העליון ומגיע עד לגינוסר בכנרת. החלק העליון שלו כולל הליכה בתוך פלגי מים שלצדם אינספור פרחים וצמחים עשירים המאפיינים את האזור. זו התקופה הכי פורייה לביקור בנחל שלאחר האביב פשוט מתייבש כמעט לחלוטין והופך צהוב.

הר מירון

ההר המוכר בעיקר בזכות ההילולות של ל"ג בעומר, מסתיר עכשיו לא מעט אוצרות אביביים. בהר מגוון רחב של מסלולי טיול בדרגות שונות ואפשר ללכת לאיבוד באחת הפינות הפורחות שלו, בה תמצאו אינספור פרחים אביביים, צמחים ושאר הפתעות מהטבע.

רכס הרי נפתלי

כלניות, רקפות ופרגים, חרדליות ושום בר צהוב ועוד מגוון רחב של פרחים שמכסים את המצפים מההר אל עמק החולה, אלו הטריגרים שלנו לטיול ברכס הרי נפתלי. אם אתם מתארחים בצימר או מלון בוטיק בצפון קחו יום לצאת לטיול בהרים, עם פיקניק שמשקיף על המטעים הפורחים של חקלאי העמק. פשוט שלווה וצבעוניות שאין באף מקום אחר.