מבית המלון לטבע – זורמים לנחל ראש פינה

אי אפשר להגיע לחופשה בראש פינה בלי להכיר את הנחל היפה שזורם מהר כנען במעלה הדרך לצפת ועד לנהר הירדן. אם אתם מתכננים חופשה בצימר או מלון בראש פינה כדאי שתכירו את המסלול הזה, שבדיוק בעונה הזו מתמלא בשקדיות פורחות.

חופשה בראש פינה

מאיפה זה מתחיל ואיפה מסיימים?

היתרון העיקרי של טיול בנחל ראש פינה הוא שהמסלול נוח ומתאים מאד למשפחות או לזוגות שרוצים להנות מהנוף בלי להרגיש שהם בטיול אתגרי. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון שיש חלקים במסלול שהם קצת יותר קשים – עם ירידות חדות.

התחלת המסלול בשני מוקדים שונים לבחירת הצועדים. הראשון הוא שכונת נווה אורנים שם מתחיל המסלול במגדל המים. האופציה השנייה היא להגיע לראש פינה הישנה ולהתחיל את המסלול מרחוב החלמוניות, שנקרא כך על שם פריחת החלמוניות היפה בתוך הנחל.

הסיום – פשוט לחזור על צעדיכם אחורה בלי להסתבך וזה יתרון גדול. חוזרים בדיוק לאותה הנקודה.

מה רואים בנחל ראש פינה?

אחרי שבחרתם מלון בראש פינה ושמתם את המזוודות בחדר המפנק, צאו למסע אל הנוף הכי יפה שראש פינה יכולה להציע. נחל ראש פינה מספק תצפיות נוף על החרמון, שבחורף אפשר להבחין בו בזכות הכיפה הלבנה והמושלגת שלו.

בנוסף, אפשר לראות מהנחל את כל איזור עמק החולה, על השדות והמטעים הפורחים ואפילו את הכנרת מציצה מכיוון דרום מזרח.

במהלך הטיול תוכלו לראות את זרימת הנחל, שבדרך כלל היא מינימליסטית מאד כיוון שמדובר בנחל אכזב ובגלל חוסר במשקעים בשנים האחרונות. הנוף הופך יפה במיוחד בחורף, כשהכל מלא בשקדיות פורחות, רקפות וחלמוניות.

מתצפיות הנוף תוכלו לראות איך המטעים בכל איזור עמק החולה והגולן נצבעים בורוד, סגול ולבן כשעצי התפוחים, האפרסקים והשזיפים פורחים לצד השקדיות. המסלול מושלם גם לעצירה מול הנוף ולתמונות ביחד, לפיקניק עם יין וגבינות שקניתם במושבה ולצעידת בוקר קצת מאתגרת אבל מאד יפה ופסטורלית.

ואחרי הטיול – זה הזמן לפינוק

את הטיול בנחל ראש פינה, שאורך בערך 3 שעות כשלוקחים את הזמן, אפשר לשלב ביום טיול במושבה או בכל מקום אחר בסביבה.

ראש פינה היא אחת הפנינות הכי יפות של הגליל, עם איזור ותיק – שבו בתי המייסדים מספרים את סיפור המושבה, עם אתרים היסטורים כמו בית פרופסור מר והגן היפה, עם גלריות ומסעדות וגם מתחמי קניות שכל הזמן מתחדשים.

מתחמי הקניות של ראש פינה מספקים מקור לבילוי כמעט בכל ימות השבוע והמסעדות בראש הרחוב הראשי משקיפות אל הנוף היפיפה שאפשר לראות מהנחל.

אם לקחתם חופשה במלון בראש פינה ולא מתחשק לכם לנסוע רחוק לטיולים, הטיול בנחל הוא בדיוק הדבר הנכון ביום טיול נינוח, הכי קרוב למלון, קצר, נוח ומאד רומנטי.

אין ספק שחופשה בראש פינה היא מרתקת לכל המשפחה, והדובדבן שבקצפת מחכה לכם באחוזה! הזמינו לכם סוויטה באחוזת יסמין כבר עכשיו, כאן!