חורף גשום מאחורינו – 5 טיולי נחלים שוצפים לפנינו

החורף הגשום הביא לגליל שלנו המון דברים טובים. פריחה מדהימה שלא נראתה כבר המון שנים, עצים שופעים בפרחים שיהפכו בקרוב גם לפירות עסיסיים ונחלים שוצפים שמביאים איתם מטיילים רבים. אם אתם מתכננים חופשה בצימר או מלון בוטיק בצפון אתם חייבים לשים על המפה שלכם לפחות נחל אחד. רק לטבול את הרגליים או לצאת לשחייה מרעננת, לנשום את הצמחייה מסביב ולחזור אחר כך לחדר אחרי שסימנתם V על מפגש עם הטבע.

אלו חמישה נחלים שהתמלאו השנה באופן מיוחד ואי אפשר לוותר על טבילה בהם במהלך הקיץ הקרוב!

טיולי נחלים בצפון

נהר הירדן

הגדול, המרשים והשוצף במיוחד בעונה הזו של השנה, נהר הירדן שאליו נשפכים הנחלים הנושאים את הגשם והשלג המומס מלא מים, צמחייה ירוקה וחיות שנהנות מכל הטוב הזה. יש לא מעט נקודות באזורינו שבהן אפשר לצאת לשחייה בירדן, לטבול רגליים או להתנסות בספורט ימי, קייאקים, קאנו או אבובים. ליד קיבוץ גדות תוכלו לפגוש את הקייאקים ולהכיר את המים מקרוב.

נחל שניר – החצאבני

כל מי שהגיע לצימר או מלון בוטיק בצפון בתחילת האביב וניסה לטבול במי נחל שניר, שיורד ממורדות הגולן ונשפך אל הירדן, דיווח שהמים היו קפואים – ובצדק, מרבית המים הצלולים של נחל שניר מגיעים מאזור החרמון המושלג. עכשיו, כשפסח כבר מאחורינו והקיץ לפנינו, חוויית הטבילה בנחל שניר הרבה יותר ידידותית למשתמש. אפשר לבחור בבריכת השכשוך שבשמורת נחל שניר היפיפייה או לנסות את המסלולים הארוכים יותר שדורשים טבילה קצת יותר מסיבית במים.

נחל דן

עוד נחל יפה שמתחיל במורדות החרמון ונפגש עם הירדן הוא נחל דן. השמורה שנקראת על שמו ונמצאת במרחק נסיעה של כ-30 דקות מראש פינה, מקום מושבנו, היא מקום שאסור לפספס. אם עוד לא ביקרתם בשמורה, אתם חייבים לעצמכם הליכה בין הסלעים החלקלקים, העצים שנותנים צל והצמחייה המקומית, כשהנחל זורם לאיטו לאורך המסלול ומספק הרבה מקומות לשבת ולטבול רגליים או ליהנות משחייה קלילה.

הבניאס

אחד הנחלים הכי יפים בצפון עם שני מסלולים נפלאים שמפגישים אותנו לא רק עם הזדמנויות לשכשוך ושחייה אלא גם עם מפל יפיפה אחד והרבה נוף גולן והגליל. שמורת הבניאס היא מקום שאתם חייבים לבקר בו בחודשים הקרובים, אחרי חורף לא פחות ממושלם שהפך את הנחל לאטרקציה אמיתית.

נחל עיון

נחל עיון שעובר בסמוך למטולה הוא נקודת עצירה נפלאה לכל מי שנמצא בחופשה פסטורלית בצימר או מלון בוטיק בצפון. הנחל מקבל מים בשפע מנחל דן שזורם בסמוך, אבל אחרי החורף האחרון הוא התמלא בזכות עצמו והמים זורמים בחוזקה. האטרקציה הכי גדולה בנחל עיון, לצד המסלולים הרבים המותאמים לכל המשפחה, הם המפלים היפים שדווקא לאחר חורף כזה שווים ביקור יותר מתמיד. ארבעה מפלים שמסמלים את החורף הגשום שעברנו.

צאו לטייל בטבע הצפוני שכה יפה בימים שלאחר הגשמים, ואל תשכחו לשריין מקום באחוזת יסמין!