מהם המקומות הכי טובים לראות פריחת סתיו כבר עכשיו?

אמנם הקיץ רק נגמר והחום עוד לא עוזב אותנו, אבל ראש השנה כבר מאחורינו וכאן בצפון אפשר לראות סימנים ראשונים של סתיו. האוויר נעשה קצת יותר קריר, בערב אפילו צריך להתעטף בשל או סוודר קליל, אבל הסימן הכי מובהק הוא החצבים שצצים בפינות הנסתרות, אלו שרק מי שגר כאן מכיר ומבשרים שהכל בסדר, הסתיו תכף מגיע.

אם אתם מגיעים לחופשה בצימרים או מלונות בוטיק בצפון כבר עכשיו, כדאי לכם לקחת כמה דקות ולהציץ לחצבים היפים שצומחים בכל פינה. איפה תוכלו לראות אותם? הנה כמה מקומות שכדאי להכניס לווייז.

מעלה יער בירייה – מחצור ועד עמוקה

במעלה יער בירייה, בצדי היער, תוכלו כבר לראות חצבים פורחים. עולים מכיוון חצור הגלילית מעלה לכיוון עמוקה בדרך העקלקלה בתוך היער ובכמה קרחות יפות המשקיפות אל הנוף של רמת הגולן ועמק החולה, תוכלו למצוא גם חצבים פורחים. כשהחורף מתחיל, זה מקום מצוין לראות בו גם רקפות וכלניות.

כביש 91 – ממחניים ועד לצומת בית המכס

קצת אחרי ראש פינה לכיוון צפון, תמצאו את הפנייה לקיבוץ מחניים ולעלייה לרמת הגולן. זהו כביש 91 והוא מקום מעולה להציץ בו לחצבים. אם אתם מתארחים במלונות בוטיק בצפון או בצימרים הרבים שמסביב, אתם בטח נמצאים במרחק כמה דקות נסיעה מהפינה הזו, שנחשבת לאחת הדרכים היפות בצפון.

יוצאים לטיול קצר עם הרכב במעלה הכביש, עולים לכיוון הגולן. בכמה נקודות בדרך תוכלו לעצור, לצפות על הנוף וגם לזהות חצבים שגדלים פרא ליד הדרך. מיד לאחר הפנייה ממשמר הירדן לכיוון הגולן, תמצאו אזור שבו יש שפע של חצבים וגם הזדמנות נהדרת לצילום.

תל יודפת – עצירה בדרך לגליל

במרחק נסיעה של כ-30 דקות מראש פינה, בגליל התחתון, תוכלו למצוא נקודת עצירה מושלמת ועמוסה בחצבים. אם אתם מגיעים לחופשה באחד מהצימרים או מלונות בוטיק בצפון תוכלו לעצור לטיול קטן של שעה קלה, במסלול מעגלי שחושף בפניכם, ממש עכשיו – את הפריחה המרשימה ביותר של חצבים שתראו באזור הצפון. התל המשקיף על כל נופי הגליל מתכסה בעונה הזו בחצבים גבוהים, שיוצרים מראה מרגש במיוחד. זהו מקום מושלם לעצירה מוקדם בבוקר בדרך לצפון או בערב, עם השקיעה.

לא רחוק מתל יודפת תמצאו גם את המתחם היפיפה של יודפת ובו חנויות עיצוב ובתי קפה – המתחם מספק נקודה מושלמת לעצירה בדרך אלינו.

בירידה מראש פינה לכנרת – חצבים עם נוף לכנרת

מצומת עמיעד, בירידה מכיוון ראש פינה אל הכנרת, במורדות מושב אלמגור, תוכלו למצוא מעט חצבים פורחים על אם הדרך. אם עוצרים את המכונית במקום נוח ומורשה, אפשר לראות את הכנרת מגבוה ואת החצבים מנופפים לה לשלום.

 

זה בדיוק הזמן להגיע לחופשה במלונות בוטיק בצפון אצלנו באחוזת יסמין כבר אפשר להנות מרוח סתווית, מפריחה ראשונה של חצבים ומכל האטרקציות, המסעדות והכיף שמחכים כאן ומסביב!