חמש הצעות לטיולי פסח אתגריים בגליל

טיול אתגרי בטבעהגליל מציע מגוון רחב של מסלולים אתגריים, שדורשים קצת יותר תשומת לב ותמרון ועם זאת, חושפים טבע גולמי עוצמתי. ריכזנו עבורכם חמש המלצות לטיולי פסח אתגריים במיוחד, שמתאימים לשילוב בחופשה משפחתית בצימר, אירוח קיבוצי או מלון בוטיק עם ילדים ובמיוחד בעונה הזו.

האביב הוא בדיוק הזמן להתנסויות חדשות בטבע. הכל פורח, הכל ירוק, הנחלים עמוסים במים קרירים שיורדים מטה מההרים. אם אתם מתחילים את הפסח עם חופשה משפחתית בצימר או מלון בוטיק שלבו בטיול שלכם גם מסלול אחד שמפגיש את המשפחה עם הטבע בצורה הכי מוחשית וברורה, דרך הרגליים.

להלן ההצעות לחופשת טבע ופעילות אתגרית

 

נחל ראש פינה

לפני מספר חודשים סיימה רשות הטבע והגנים לשפץ ולשדרג את נחל ראש פינה, שמחבר את יובליהם של שלושה מעיינות – עין כדן, עין גיא אוני ועין פינה. הנחל הוא רק חלק מתוך מסלול שמשלב בין פריחות, שטחי שדות ירוקים וגבעוץ. מדובר במסלול שמשלב בין הליכה קלילה ובין פינות הדורשות קצת יותר אומץ ותושייה. בין היתר נקודת ההתחלה של המסלול, בשכונת כנען שבצפת – שדורשת ירידה תלולה בשיפוע.

המסלול בנחל ראש פינה נמשך בין שעתיים לשלוש שעות, בהתאם לקצב ההליכה שלכם. הוא מסתיים בתוך ראש פינה כך שאם אתם מתארחים במושבה, קל לחזור למלון אפילו ברגל או לקנח את הטיול עם ארוחה באחת המסעדות בכניסה לראש פינה או בתוך אתר השחזור.

עין א- תינה

בין הגליל לרמת הגולן, לא רחוק מצומת גדות ומשמר הירדן, נמצאת הכניסה הפסטורלית לעין א-תינה. זהו מעיין יפיפה ושקט שמוקף בצמחייה, יש בו דגיגונים קטנים וממנו יוצא מסלול שלוקח אתכם מעלה אל ההר, לצפות על הנוף עוצר הנשימה של עמק החולה.

המסלול כולל הליכה במים נגד כיוון הזרם ומשם כניסה לשביל עם עליה תלולה אל ראש המפל. בנוסף, יש באתר מסלול אתגרי שכולל טיפוס על סלעי בזלת בתוך המים. הנוף בכל המסלולים שווה כל רגע. בימים חמים מאד חשוב להצטייד בהרבה מים, בכובעים ובנעליים נוחות. חלק נכבד מהמסלול נעשה באזורים שאינם מוצלים.

נחל עמוד

בחופשה שמשלבת מלון בוטיק עם ילדים ומסלול אתגרי שמוציא את האנרגיות הביקור בנחל עמוד יספק תוצאה מושלמת. הליכה של שלוש שעות בתוך השמורה היפיפיה, שכוללת בוסתנים, נוף הרים, פלגי נחל זורם, יערות וגשרונים עתיקים, מתחילה בכניסה לשמורה בסמוך למושב כפר שמאי.

ההליכה נפרשת על פני כ-3-4 שעות במסלול מעגלי. בדרך יש כמה נקודות של טיפוס או ירידה תלולה, אך ילדים המורגלים בהליכה יסתדרו עם מסלול אתגרי זה. בתוך השמורה המסודרת תוכלו להנות גם מעצירה לפיקניק, מנקודות שתייה וממזנון פעיל.

שמורת נחל המשושים

זהו טיול נעים יחסית שבתוכו כמה אתגרים בעיקר לילדים, אך הוא מספק בסך הכל חוויה כיפית של מפגש עם הטבע. הזמורה שנמצאת ברמת הגולן מציעה מפגש מדהים עם פרפרים מכל הסוגים והמינים שמגיעים להנות מפריחת האביב. מהנוריות ועד לפרגים. ההליכה ברוב חלקי השמורה נוחה יחסית, אך היא עדיין אינה נגישה לעגלות. במספר נקודות לאורך המסלול ההליכה הופכת אתגרית יותר.

מצפור הר אדיר

אחת הנקודות היפות ביותר בגליל העליון נמצאת בסמוך לקיבוץ סאסא ומספקת נוף מרהיב של הרי הלבנון, עמק החולה ומרחבי הגליל. המסלול הוא אמנם קצר והוא דורש ירידה מההר אל תוך המסלול המוסדר במקום, אך התצפית הנשקפת מההר עוצרת נשימה. המסלול הרגלי נמשך כחצי שעה בהליכה איטית ואינו מתאים לעגלות. חשוב להגיע מצויידים בנעליים סגורות, הרבה מים וכובע, כיוון שחלק מהמסלול אינו מוצל.

אחרי שסיימתם את המסלול תחזרו אל הצימר או מלון בוטיק עם ילדים רגועים ועייפים, ואולי תוכלו להתפנק בעצמכם באמבטיה חמימה או טבילה בג'קוזי.