עוד רגע טו' בשבט: המקומות הכי פורחים בצפון ומה תעשו בהם

זמן פריחה בצפון. השקדיות כבר כאן והן מרמזות שעוד רגע מגיע היום הכי מלבב בשנה, זה שמסמל שהירוק הזה שמכסה את הכל הוא כאן להישאר, לפחות לחודשים הקרובים עד שיבוא הקיץ. טו' בשבט תכף מגיע ואין זמן טוב מכך לטיולי פריחה. בחרנו להתמקד בשלושה טיולים בסביבת ראש פינה ולתת לכם כמה המלצות למה שאפשר לעשות תוך כדי תנועה. אם אתם מגיעים לנופש במלון בוטיק בצפון ורוצים להריח קצת בושם טבעי של פרחי בר אלו הפינות שכדאי לכם להכיר.

פריחת חלמוניות ביער בירייה

צהובות ולפעמים גם לבנות, החלמוניות מכסות את הרי הגליל ומעטרות את המשעולים הירוקים. ביער בירייה, אחד המקומות הכי טובים לראות בהם פריחה, הן מופיעות בדרך כלל בנובמבר ובדצמבר.

השנה – בגלל האיחור בגשמים – הן מכסות את המרבדים הירוקים ממש עכשיו. אנחנו ממליצים לבחור במסלול הסובב את נחל מחניים, בתוך היער. זהו מסלול טיול שנמשך כשעה ואינו קשה להליכה. חונים את הרכב בחניון החלמוניות ביער בירייה ויוצאים אל השביל הסמוך לנחל. זה המקום הטוב ביותר לראות חלמוניות במלוא הדרן.

לפני שאתם יוצאים לדרך, עיצרו במרכז ראש פינה באחת המאפיות במרכז התחתון, קנו כמה מאפים טריים וכוסות קפה לדרך ותפסו לעצמכם פינה לאורך המסלול. זה המקום הכי טוב לשבת בו, לשתות משהו חם ולהתחבר אל הטבע.

כלניות ונוריות במצפה חרשים

בערך בינואר, ממש עכשיו, מתכסה האזור סביב מצפה חרשים שבגליל העליון בפריחה צבעונית במיוחד. כלניות סגולות, לבנות, אדומות וכחולות מכסות את המרבדים הירוקים ואיתן נרקיסים, רקפות ונוריות. מגיעים לרחבת החנייה של מצפה חרשים והולכים לפי המסלול המסומן אל יער האלונים הפורח.

זה בדיוק המקום לתצפית על כל האזור בעת שקיעה ולכן, זה גם מקום מושלם לארוחת ערב רומנטית. הזמינו ארוחת טייק אווי באחת המסעדות בדרך. אם אתם מתארחים במלון בוטיק בראש פינה תוכלו להזמין אוכל במסעדה סמוכה, אחת מיני רבות. קחו אתכם בקבוק יין טוב וסעו למצפה.

כרכומים בדלתון

הכרכום הוא פרח סתווי אבל השנה הוא איחר ולכן עדיין אפשר לתפוס אותו במלוא הדרו. באיזור של מושב דלתון, מרחק של כ-10 דקות נסיעה צפונה מראש פינה, תוכלו למצוא כרכומים יפיפיים.

לצד הבתים של מושב דלתון, סמוך למאגר המים שלידו אפשר להחנות את הרכב, עיצרו וצפו במאות הכרכומים המיוחדים. לפני שאתם מגיעים לנקודה היפה הזו, עיצרו בחנות של אחד היקבים הסמוכים למושב, קנו גבינות טובות ובקבוק יין ולכו למאגר בו תוכלו להנות מהשעות הכי יפות של היום.

נרקיסים בתל אנפה

מרחק נסיעה של כ-20 דקות מראש פינה, בכיוון רמת הגולן המושלגת, תמצאו את תל אנפה. הגבעה המישורית הזו שממנה אפשר לצפות על השדות הירוקים מסביב, מתכסה בתקופה הזו בפריחת נרקיסים מרהיבה. קבוצות קבוצות של נרקיסים.

אם אתם מטיילים באיזור עם ילדים, זהו טיול הפריחה המומלץ ביותר. מקום מישורי, שכיף לרוץ ולהתגלגל בו על העשב הירוק, להריח את הניחוח המשכר של הנרקיסים ולא לשכוח סלפי פרחוני.

אחרי שהצצתם וזכרתם שאסור לקטוף, אלא רק להריח, קחו לעצמכם חופשה במלון בוטיק בראש פינה שבו אפשר לנוח ולהתחבר אל הטבע! אנחנו והפרחים של הגליל כבר מחכים לכם, צרו עמנו קשר!