זמן החסידה: טיול יומי באגמון החולה

זה הזמן לנסוע לאגמון החולה. החסידות מרחפות מעל, העגורים מגיעים בשיירות והקסם הוא כזה שקשה לעמוד בפניו. מה כולל הביקור באגמון? למה כדאי לשים לב? אנחנו כאן עם כל מה שצריך לדעת בדרך לאחד המקומות הכי יפים בגליל.


למה דווקא האגמון ולמה עכשיו?

אגמון החולה שנמצא במרחק של כ-10 דקות נסיעה מכל צימר, מלון או מלון בוטיק בראש פינה, הוא פנינה אמיתית של טבע. בכל עונה בשנה הוא נצבע בצבעים אחרים ומפגיש אותנו עם בעלי חיים שצצים לפני או אחרי הגשם.

סוף החורף ותחילת האביב היא נקודת הזמן שבה הכל מתחדש באגמון. הציפורים הנודדות חונות כאן וממלאות את השמיים מעל בצורות גיאומטריות מסודרות, הכל נצבע בירוק אחרי הגשם והמים שוצפים וקוצפים.

ומה קורה כשמגיעים?

האגמון שנמצא בסמוך לקיבוץ חולתה וליסוד המעלה, מציע כמה אפשרויות למבקרים.

אפשרות אחת היא להיכנס ולהתחיל במסע רגלי, שיכול לקחת כמה שעות. אפשר ללכת בקצב שלכם, להנות מהאוויר הנעים ומהנוף עוצר הנשימה ולעצור מתי שמתחשק. מתחת לעצי התותים מסתתרות פינות ישיבה סביב שולחנות פיקניקים ואפשר להביא אתכם ארוחה קלילה בתיק ולהתיישב לכמה דקות.

אפשרות נוספת היא לשכור רכב גולף. רכבי הגולף מאפשרים לכל המשפחה לנסוע באיטיות ובנוחות ולהגיע לכל התחנות בדרך. השכרת הרכב היא לתקופת זמן של כשעתיים שבמהלכה עושים את הסיבוב מסביב לאגמון ועוצרים בתחנות הממוספרות בדרך. בכל תחנה אפשר לרדת מהרכב, להתקרב אל המים או לצפות על בעלי החיים, לצלם כמה תמונות יפות או לעצור לארוחה קלילה.

לחובבי הספורט שביננו קיימת אפשרות של השכרת אופניים או רכבי פדלים משפחתיים. זו הזדמנות לחוות את המסלול דרך הקרקע, להרגיש את הבריזה בכל הגוף ולעצור מתי שאתם רוצים.

אם אתם רוצים לעצור לאחר הסיור למנוחה, תוכלו לעשות זאת במתחם בכניסה לאגמון – שם תוכלו לקנות אוכל, לאכול גלידה, לעשות הפסקת שירותים או פשוט לשבת ולהנות מהירוק שמסביב.

ומה רואים בתוך האגמון?

האגמון מדהים בעונה הזו בזכות הטבע שמתעורר. מיד לאחר הפנייה הראשונה המקיפה את האגמון תפגשו את להקות העגורים שחונות קרוב למים. מסביב חסידות ירחפו ואם תהיו שקטים מספיק ותביטו על הנחל, תוכלו לראות לוטרות שוחות בתוכו.

באגמון יש להקה של חמורים, חזירי בר, פרות שאפשר לראות מרחוק וכמובן אינספור סוגים של ציפורים. באביב הכל מתעורר ותגלו גם פרפרים, פריחה יפיפיה, מרבדים ירוקים ועוד ועוד. בכל תחנה שבה תעצרו בדרך תוכלו לקרוא ולהבין מה אתם רואים ובנוסף, ניתן לרכוש מגדירי ציפורים שיעזרו לכם להבחין בכל המינים והזנים של ציפורים במקום.

אנחנו ממליצים להגיע לאגמון בשעות הבוקר המוקדמות ואם אתם מתארחים בכל צימר או מלון בוטיק בראש פינה תוכלו לעשות זאת בקלות בזכות הנסיעה הקצרה. בשעות הבוקר המוקדמות הטבע במיטבו, האור מדהים והציפורים מתעוררות ונוכחות יותר מבכל שעה אחרת.

 

זה הזמן לאגמון החולה ואם אתם כבר כאן, זה גם הזמן לחופשה מפנקת אצלנו. לאחוזת יסמין תוכלו להגיע עם כל המשפחה ולצאת מדי יום לטיולים בכל רחבי האזור.