בדרך לחופשה בצפון? כך תשרדו נסיעה ארוכה עם הילדים

אתם מתכננים את החופשה השנתית כבר כמה חודשים, מחפשים מלון בצפון שיוכל לארח משפחה עייפה שרק רוצה קצת מנוחה וזמן איכות, אורזים את הבית, מעמיסים את האוטו ויוצאים עם הילדים לצפון הרחוק. איך שורדים את הנסיעה? הנסיעה יכולה לקחת בין שלוש שעות לשעה אחת קלילה, תלוי כמובן מהיכן אתם מגיעים לבקר אותנו, אבל בדרך אתם מגלים שהאתגר האמיתי הוא בעצם לשרוד את הנסיעה עם הילדים. אחרי שפגשנו לא מעט משפחות נופשות ומטיילות שחיפשו מלון בוטיק בצפון ומצאו את מבוקשן אצלנו, אנחנו כבר מכירים את כל הטריקים.

נסיעה משפחתית למלון בצפון

אז הנה כמה דברים שיעזרו לכם לעבור את הנסיעה הארוכה בשלום

קחו אתכם משחקים וצעצועים:

משחקים וצעצועים שהילדים מכירים יעזרו לכם להגיע למלון בשקט יחסי. כדאי להכין לכל ילד תיק עם הצעצועים האהובים עליו ולערב את הילד בתהליך הבחירה והאריזה של הצעצועים. תנו לילד לבחור מגוון של משחקים שונים שיוכלו גם לשמש אותו במהלך השהייה שלכם במלון בצפון, שימו דגש על גיוון כדי שלא ישעמם – חוברות צביעה, בובות, משחקי קופסה שאפשר לשחק במושב האחורי ועוד.

תכינו את הילדים מראש:

הכנה מראש ממש משתלמת. ומה זה אומר בעצם? להראות להם לאן נוסעים, להסביר מה המרחק מהבית, לספר על הנסיעה ולהבהיר שמדובר בזמן שבו נהיה במכונית וניסע רחוק. השיתוף של הילדים בתכנון החופשה בארץ וההסבר לאן הם הולכים ואיך מגיעים לשם יעזור לכם להגיע לצפון בדרך קצת פחות בעייתית.

תקבעו נקודות עצירה בדרך:

אם הזמנתם מלון בצפון שנמצא במרחק נסיעה רב, יותר משעה לכל כיוון, עדיף לקבוע נקודות עצירה להתרעננות. אם הנסיעה ארוכה מאד, כדאי לקבוע לא רק נקודות עצירה אלא ממש עצירות לבילוי של חצי שעה עד שעה. למשל עצירה באטרקציה בדרך שתמיד רציתם לבקר בה, ארוחת צהריים במקום מסודר או אפילו עצירה להתרעננות בחוף או בשמורת טבע בדרך.

נקודות העצירה האלו נותנות לילדים מרווח נשימה בין פרקי הנסיעה ולכם הזדמנות להתרענן ולנוח מהאתגר שבנסיעה עם כל המשפחה. זה הזמן לשבת, לנשום אוויר צח, לשתות קפה או משקה קר. נצלו את העצירה להסביר לילדים מה עומד לקרות בפרק הבא של הנסיעה ועוד כמה זמן תגיעו ליעד.

תהיו קשובים גם לעצמכם:

הרבה פעמים אנחנו שמים לב למה שקורה עם הילדים במושב האחורי ומנסים למלא את הזמן בפעילויות – שירים, משחקים, סיפורים ועוד. למרות שמומלץ לחשוב על פעילויות ועל נושאי שיחה לדרך, חשוב שתהיו קשובים גם לעצמכם.

כדי להתרכז לנהיגה, תנו לעצמכם דקות של שקט בין השיחות וההתמודדויות השוטפות עם הילדים. בקשו מהילדים להיות בשקט למשך כמה דקות, בזמן שאתם נושמים ונרגעים.

המטרה הכי חשובה היא להגיע בשלום ולדאוג שהחופשה שלכם במלון בצפון תתחיל עם חיוך גדול ותמשיך בהנאה אפילו עוד יותר גדולה!

מלון בוטיק אחוזת יסמין מתאים לחופשה גם עם ילדים, אז תתכוננו וספרו להם שהזמנתם מקום באחוזה היפה בצפון!