פיקניק בצפון: מקומות בגליל להרכיב בהם סל מטעמים

מתכננים חופשה עם פיקניק למשפחה בצפון? אלו המקומות הסודיים בגליל שתוכלו להרכיב ממוצריהם סל פיקניק טעים!

לא משנה כמה שנים אתם מטיילים או אפילו גרים בגליל, בכל טיול מתגלה פינה חדשה ומרגשת לעשות בה פיקניק. על הנחל, בין העצים, בתוך יער או באמצע שדה פורח, הגליל מציע נוף מגוון ואינספור פינות חמד שכאלו, שכיף לעצור בהן, לקחת נשימה ולזלול מטעמים מקומיים. אחרי שבחרתם מלון יוקרתי בצפון, ארזתם את התיק והגעתם – נותר רק לאסוף כמה מטעמים ולצאת לפיקניק בתוך הירוק.

איפה תוכלו ללקט יינות, גבינות ומאפים נפלאים בצפון?

הנה כמה טיפים מאיתנו.

יינות נפלאים מיקבים מקומיים

בגליל פועלים כמה יקבים גדולים וקטנים שמספקים ניחוחות יין נפלאים והרבה הזדמנויות להבין מה סוד הקסם של הענבים שגדלים בגליל. ברוב היקבים תמצאו מרכזי מבקרים שבהם תוכלו לשמוע על פעילות היקב, לטעום את היינות ולרכוש כמה בקבוקים כדי למלא את סל הפיקניק שלכם.

אם אתם לנים בצימר או מלון יוקרתי בצפון אתם חייבים גם בקבוק יין טוב כדאי לכם לבדוק את היקבים האלו: יקב ראש פינה, יקב רימון, טוליפ, יקב יראון, יקב הרי הגליל, יקב דלתון, יקב אדיר ועוד.

אי אפשר בלי פחמימות

סל פיקניק מושלם לא יהיה כזה לעולם בלי לחם טוב או מאפה מעניין לנשנש ליד היין. אחרי שבחרתם מלון יוקרתי בצפון צאו למסע בין המאפיות והקונדיטוריות שמספקות לנו את כל הטוב הזה. בין הבולטות שבהן תמצאו את פתפותים בראש פינה, שלומעלחם, המאפיות של צפת, פת לחם בקריית שמונה, לחמקה בקריית שמונה ועוד.

בנוסף, במעדניות ובמרכולים בראש פינה ובצפת תוכלו למצוא לחמים נהדרים ומאפי בוקר מתוקים, במרכז ראש פינה תמצאו את רולדין, קפה גרג ולנדוור שבכולם אפשר ללקט מאפי בוקר.

גבינות טעימות ממחלבות – הכי אוכל גלילי

הצאן שאתם רואים על מורדות ההרים הירוקים של הגליל מספק למחלבות באזור הזדמנות ליצור גבינות נפלאות, כאלו שבאמת מסמלות את האוכל הגלילי. תוכלו למצוא בגליל מחלבות המתמקדות בגבינות צאן, מחלבות גדולות ותעשייתיות, משקים קטנים וגם כאלו שיש בהן מרכזי מבקרים שמאפשרים לכם לטעום ולקנות גבינות לפיקניק שלכם.

את סל הפיקניק שלכם תוכלו למלא בגבינות נהדרות במחלבות הבאות: מחלבת המאירי בצפת, עין כמונים, משק קורלנדר ועוד. בנוסף תוכלו למצוא גבינות מכל רחבי הגליל במעדניות בראש פינה ובצפת.

ירקות ופירות אורגניים – ולפעמים ישר מהעץ

אם יש משהו שאנחנו בגליל מצטיינים בו, הרי אלו הפירות הנהדרים שהחקלאים כאן מגדלים. בכל קיץ מתקיים במרכז הגליל, ביסוד המעלה, שוק איכרים שבו תוכלו ללקט פירות קיץ עונתיים, ירקות אורגניים ועוד מטעמים משובחים כמו זיתים, גבינות ופינוקים אחרים.

גם בשוק אגמון מרקט תמצאו בחמישי ושישי את הפירות והירקות הטובים של הגליל ובשדה אליעזר תוכלו לבקר אצל גיא האורגני שמציע ירקות עונתיים לאורך כל ימות השנה.

כך תוכלו ליצור לעצמכם סל פיקניק מלא כל טוב – ועכשיו נותר רק לבחור איפה להניח אותו.