טיפול באבנים חמות – מה חשוב לדעת לפני

טיפול באבנים חמותטיפול באבנים חמות הפך בשנים האחרונות לאחד הטיפולים האהובים ביותר על ידי הישראלים. בין אם מדובר בהזמנת טיפול בספא או בבחירה בטיפול במהלך חופשה מפנקת במלון, זהו ללא ספק אחד הטיפולים הפופולריים. מה מסתתר מאחורי הטיפול? איך הוא מתבצע? מהם היתרונות שלו? ננסה לענות על כל השאלות החמות.

העיסוי המיוחד הזה מגיע היישר מהשבטים האינדיאנים של מרכז ודרום אמריקה. היום אפשר למצוא אותו במגוון מלונות בוטיק בצפון ומתחמי ספא מקצועיים. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת לפני שאתם מתקשרים להזמין את הטיפול.

כיצד מתבצע הטיפול?

טיפול באבנים חמות משלב בין עיסוי לבין הנחת אבנים חמות על העור. המטפל מחמם את האבנים באמצעות מים חמים ומניח אותן על נקודות מסוימות בגוף. במסגרת הטיפול הוא מעסה את הגוף באמצעות שמנים והאבנים החמות משמשות להוצאת אנרגיות שליליות מהגוף. הן משחררות חום עדין שחודר לעור ולרקמות ויוצר תחושה רגועה ונינוחה.

המטפלים משלבים את הטיפול לרוב יחד עם עיסוי שבדי, שהוא עיסוי עדין אך יעיל מאד. חלק מהמטפלים יעדיפו לבצע עיסוי רקמות בשילוב עם אבנים חמות שהוא פחות עדין מהעיסוי השבדי ומאד יעיל בשחרור השרירים ובהגברת זרימת הדם.

מדוע דווקא אבנים חמות?

האינדיאנים גילו שהאבנים החלקות ששחו ונהנו בתוך מי הנחלים, אוגרות בתוכן חום שמשחרר את השרירים ומגביר את זרימת הדם בגוף. כאשר מחממים את האבנים לטמפרטורה נעימה של 50 מעלות, הן מתחילות לשחרר את החום ומעבירות אותו אל תוך הגוף. החום מגיע אל הרקמות ומשחרר אותן, מגביר את זרימת הדם ויוצר תחושה נעימה. האינדיאנים שייכו לאבנים החמות תכונות של שחרור אנרגיות רעות מהגוף.

במה הטיפול יעיל במיוחד?

טיפול אבנים חמות יכול להועיל למי שסובל מדלקות פרקים וכאבי שרירים, מבעיות של לחץ ומתח נפשי, מכאבי ראש וגב ומעייפות ותשישות. החום שהן מעבירות אל תוך הגוף יוצר תחושת חידוש. במתחמי הספא או מלונות בוטיק בצפון המציעים את הטיפול משולבת הטכניקה יחד עם עיסוי והתוצאה היא הגברה של זרימת הדם בגוף ובכך פתרון לבעיות שונות.

לפני הטיפול אמור המטפל לשאול מספר שאלות מנחות שיאפשרו לו לדעת היכן להניח את האבנים כדי ליצור את התוצאה המרגיעה והטובה ביותר עבור המטופל.

האם צריך להתכונן לקראת הטיפול?

טיפול באבנים חמות מוצע במתחם הספא במלון הבוטיק שלנו והוא אינו דורש היערכות בבית לפני החופשה או הנסיעה לספא. בחלק מהמקרים המטופל יטבול לפני הטיפול בג'קוזי או יערוך מקלחת חמה, אך זו לא חובה. המקלחת החמה מסייעת לשחרר את הגוף עוד יותר לקראת הטיפול ולכן היא מומלצת. משך הטיפול הוא לרוב בין 40 דקות לשעה.

למי מתאים הטיפול?

הטיפול מתאים לכל אדם אך ישנם כמה מקרים בהם צריך לקבל אישור מהרופא לפני הזמנת הטיפול. במקרים בהם יש לחץ דם גבוה, בעיות קרדיולוגיות, פציעות ורגישויות עור חשוב לקבל אישור רפואי לפני הזמנת הטיפול. בנוסף, הטיפול לא מתאים לנשים בהריון. אם אתם מזמינים את הטיפול בספא או מלונות בוטיק בצפון חשוב לוודא שאין הגבלות נוספות מטעם המקום.

מתכננים חופשה במלון בוטיק אחוזת יסמין? אל תשכחו להזמין עיסוי באבנים חמות להשלמת הפינוק !