לקראת יום העצמאות: חמש פינות למנגל באזור ראש פינה

באזור ראש פינה תמצאו לא מעט מסעדות בשריות מושלמות שמציעות בשר על האש, אבל לפעמים כיף להכין לבד. יום העצמאות הוא חג המנגל הלאומי, ההזדמנות שלנו לעמוד מול המנגל ולנפנף ולהנות מנופיה של המדינה היפה שלנו.

אם אתם מתארחים אצלנו בצימר או מלון בראש פינה או פשוט חולפים כאן באיזור במהלך החג, אלו הפינות שכדאי לכם לעצור בהן ולתפוס מקום מול הנוף.

חניון הדרדרה

בין גדות לגונן, במרחק של כ-15 דקות מראש פינה, נמצא חניון אשמורה, המוכר יותר כחניון הדרדרה. רשות הגנים דאגה לסדר ולנקות את המקום כך שיתאים לפיקניקים ול"על האש", כמובן תוך בקשה ברורה לשמירה על הניקיון ולזהירות.

במקום תוכלו לקרוא על ההיסטוריה המיוחדת של הפינה הזו ואפילו לצפות בתמונות ישנות, להנות משולחנות הפיקניקים המסודרים ומפלגי המים הסמוכים. החניון ממוקם בכביש 918, ממנו פונים לפי השילוט לדרך העפר המובילה אל המקום.

חניון עין זיתים

ביער בירייה שנמצא במרחק של חמש דקות נסיעה מראש פינה, בין קברי הצדיקים, החורשות הגבוהות והירוקות והבוסתנים, נמצאים כמה חניוני פיקניקים, בחלקם מותר להדליק אש. אחד מחניוני הפיקניקים היפים ביותר ביער הוא חניון עין זיתים. במקום מתקני שעשועים לילדים, שולחנות לפיקניקים, שירותים אקולוגיים ומים לשתייה. אל החניון מגיעים בטיפוס מחצור הגלילית לדרך נוף יער בירייה.

חניוני נחל פרוד

במרחק נסיעה של כ-20 דקות מראש פינה נמצאים חניוני מפלי פרוד, בסמוך לקיבוץ פרוד הנושא את אותו השם. ישנם שני חניונים בהם מותר להדליק אש וניתן להנות ממנגל משפחתי כיפי. אם אתם מתארחים בצימר או מלון בראש פינה והסביבה, תוכלו להנות מנסיעה קצרה באיזור הירוק ומהכרות עם פינת חמד אמיתית, שקטה יותר מהפינות האחרות באיזור.

מגיעים בנסיעה מראש פינה לכביש 85, משם פונים לכביש הקיבוץ ועוקבים אחרי השילוט.

חניון הירדן

חניון הירדן נמצא בסמוך לקיבוץ כפר בלום ולמתחם הקייאקים. במקום ניתן ללון בלילה באוהלים, להנות משירותים ומקלחות, לעשות על האש ולהשתתף באחת האטרקציות שמציע אתר הקיאקים או אתרי התיירות האחרים באזור. החניון נמצא במתחם קיאקי כפר בלום וכדאי להתקשר לפני ההגעה כדי לוודא שהמקום אינו עמוס במטיילים, במיוחד אם אתם לא לנים בו בלילה.

הירדן – בעלייה לרמת הגולן

גדת הירדן מצפון לקיבוץ גדות מספקת נקודה פסטורלית לפיקניק או על האש, במרחק קצר של 15 דקות מכל מלון בראש פינה והסביבה. נוסעים על כביש 918 ונהנים מהנוף הירוק, יורדים אל הנחל במקום שבו ניתן לסטות מהכביש וחונים. חשוב לציין שהאיזור עמוס במטיילים ומבלים במהלך יום העצמאות ולכן מומלץ להגיע מוקדם ולתפוס לכם פינה שלווה.

באחוזת יסמין תוכלו להנות לא רק מלינה נעימה במלון בראש פינה, הכי קרוב לכל האטרקציות שבהן אפשר לבקר במהלך יום העצמאות אלא גם מאפשרות להכין ארוחות, להנות מחגיגת יום העצמאות במתחם סגור משלכם או פשוט להתפנק רחוק מהרעש והנפנופים.

אנחנו מזמינים אתכם לחופשה ביום העצמאות ובכל ימות השנה! לפרטים נוספים צרו איתנו קשר כאן