4 טיפולי ספא שכדאי להכיר

עיסוי משולביש מי שמכירים כבר היטב את טיפולי הספא. הם מבלים באופן קבוע במלונות שבהם יש מתחם טיפולים וכוללים בכל חופשה גם עיסוי או טיפול מפנק אחר. יש מי שעבורו הספא הוא מקום לא מוכר ומסתורי, שבו מוצעים טיפולים שהם תעלומה מוחלטת. אם אתם מתחילים את דרככם בעולם הטיפולים ורוצים להזמין מקום בספא או לדעת איך לבחור מלונות ספא בצפון הגעתם למאמר הנכון. אנחנו כאן עם ההסבר על ארבעה מהטיפולים הנפוצים ביותר בספא: עיסוי שבדי, עיסוי משולב, טיפול אבנים חמות וטיפול ארומתרפי.

עיסוי משולב

העיסוי המשולב הוא עיסוי שבו המטפל מכתיב את הקצב. הוא בוחר מספר טכניקות שונות לעיסוי, מתוך מגוון סוגי עיסויים ופרקטיקות מקצועיות. העיסוי שנמשך בדרך כלל כשעה יכול לשלב למשל טכניקות מעולם העיסוי השבדי, שהוא עיסוי עדין לצד טיפול בשמנים, עיסוי רפואי ועוד.

כל מטפל יודע מתוך הניסיון המקצועי שלו איך לאבחן את מצב המטופל שנמצא על מיטת העיסוי ובוחר איך לגרום לו להשתחרר. זהו עיסוי מושלם לכל מי שרוצה לטעום מסוגים שונים של עיסויים ולקבל בסופו של דבר תוצאה טובה, שפירושה שחרור לשרירים, הגברת זרימת הדם ותחושה של התחדשות.

טיפול אבנים חמות

טיפול שמגיע משבדיה ומתבסס על שילוב בין מיומנויות העיסוי השבדי ובין אבני בזלת חמות. העיסוי שמוצא במתחמי טיפולים במלונות באילת או ים המלח לצד מלונות ספא בצפון מתבסס על שילוב בין טכניקת העיסוי ובין האפקט של אבנים חמות המונחות על השרירים בגוף, סופגות אנרגיה שלילית ומאפשרות שחרור וכניסה של אנרגיה חיובית לגוף.

כתוצאה מהטיפול מרגישים המטופלים רגועים יותר, זרימת הדם בגוף משתפרת והשרירים משתחררים. בנוסף, מטופלים שסבלו מכאבי גב, כאבי ראש או בעיות במערכת העיכול יראו לעיתים קרובות שיפור ניכר.

טיפול ארומתרפי

טיפול עדין ונעים מאד שמתבסס על תורת הארומתרפיה. מטרת המטפל היא לבחון איזו תמצית ארומטית, המורכבת מתמציות צמחים, פירות ושמנים מתאימה לכל מטופל.

הוא עושה זאת באמצעות עיסוי ראשוני ותשאול שלאחריו הוא מתאים את התמצית למטופל. לאחר מכן הוא מעסה את הגוף באמצעות שמן שקדים והתמצית הארומטית שנמצאה כמתאימה. זהו טיפול מפנק ועדין מאד, שמתאים למגוון רחב של אנשים. הטיפול נמשך בדרך כלל כשעה ומתאים למכלול גדול של אנשים.

עיסוי שבדי

אחד העיסויים המוכרים ביותר בעולם הטיפולים. זהו עיסוי שתפקידו לשחרר שרירים, להגביר את זרימת הדם בגוף וליצור תחושה של התחדשות. זהו עיסוי בסיסי מצוין לכל מי שרוצה להשתחרר, להתרענן ולהרגיש חדש. העיסוי נמשך בדרך כלל בין 45 דקות לשעה ומתאים למכלול גדול של אנשים. הוא משולב לא פעם במסגרת של טיפולי ספא אחרים, לצד אבנים חמות וטיפול של עיסוי משולב.

אלו הם ארבעה מהטיפולים הנפוצים ביותר בכל מתחמי הטיפולים או מלונות ספא בצפון ובאזורים אחרים. למרות שהם מפנקים, נעימים ויוצרים תחושת התחדשות, חשוב לציין שתמיד חייבים ליידע את המטפל במצב בריאותי חריג, הריון או כל פרט חשוב אחר על מנת שיהיה ניתן למצות בצורה הטובה ביותר את הטיפול.