בעקבות הרקפות והכלניות: חמש פינות חמד פורחות בצפון

רקפותלקראת סוף החורף מתכסה הצפון בפריחה משכרת. כלניות אדומות, מרבדי חרציות, רקפות שמופיעות בין הסלעים ושקדיות מלבלבות. הצפון כולו פורח וזה זמן מצוין לצאת לחופשה משפחתית כשמסביב הכל צבעוני ושמח. איפה תוכלו לראות רקפות וכלניות? חמש המלצות לעצירה מול נוף פורח בדרך ובצפון.

מנחת מגידו – בעמק יזרעאל

יש מקום אחד ומיוחד בדרך מהמרכז אל הצפון הרחוק שבו הכלניות פורחות בכל שנה במגוון צבעים. סגול ולבן, אדום וורוד, מכסים את מנחת מגידו, שטח רחב יריעה שהוא חלק מפארק מנשה שנפרש מיקנעם ועד לפאתי עפולה.

המקום נגיש לגמרי לכל רכב וקל לטייל בו עם ילדים קטנים. הוא פתוח בכל שעות היום ואין צורך בתשלום דמי כניסה. הכלניות הרבות שפורחות מסביב מגודרות ואסור כמובן לקטוף מהן. הפריחה בשיאה חודשים ינואר עד מרץ.

שביל הרקפות – מגדל העמק

בעמק יזרעאל בסמוך למגדל העמק נמצא יער אורנים קטן ופסטורלי. בתוכו נמצא שביל הרקפות. בכל חורף מינואר ועד מרץ מתכסים שטחי היער מתחת לאורנים הגבוהים במרבדי רקפות עוצרי נשימה.

אלפי רקפות מכסות את השבילים. הקרן הקיימת סדרה שביל מסודר שעובר בין מרבדי הרקפות, נוח ונגיש בעיקר בימים יבשים אך ניתן לטייל במקום גם אחרי הגשם – עם מגפיים וזהירות רבה. לצד הרקפות תוכלו לפגוש גם בשקדיות הפורחות בכניסה למגדל העמק.

לשביל הרקפות נכנסים דרך מגדל העמק. חונים בסמוך לכניסה ליער האורנים ונכנסים ברגל אל תוך החורש.

נחל ראש פינה

בירידה מצפת לכיוון ראש פינה נמצא נחל ראש פינה ובו שלושה מעיינות קטנים. לאורך השביל שמוביל בין המעיינות פורחות מינואר ועד פברואר שקדיות לרוב. אינספור שקדיות מכסות את כל השטחים לאורך השביל ומציעות מראה מהמם ומיוחד במינו. אם אתם מתארחים בצימר או מלון בוטיק בראש פינה זה המקום ללכת אליו בשעות אחר הצהריים, לקראת השקיעה. רומנטיקה מלבלבת במיטבה.

לנחל ראש פינה מגיעים דרך כביש העלייה לצפת, כביש 8900. אפשר להיכנס אליו דרך רחוב הגדוד השלישי בצפת ולעקוב אחרי סימוני המסלול.

הר בנטל

אחרי השלג שיורד באיזור מרום גולן והר בנטל, מגיעות הפריחות. סייפנים, רקפות, מעט כלניות, כרכומים וסתווניות. במרץ ואפריל פורחים באזור מרווה כחולה, פטל בר, אגס סורי ועוד. עצי השזיפים, האפרסקים והתפוחים, מטעי הדובדבנים ושאר הפירות מלבלבים בדיוק בעונה הזו והתצפית מההר היא עוצרת נשימה.

להר בנטל נוסעים לכיוון מרום גולן. לפני הכניסה לקיבוץ פונים בעלייה המפותלת אל ההר, בו נמצא גם בית הקפה המפורסם "קופי ענן". לצד הפריחה והנופים לכל מקום, נמצאים שם דוכנים של דרוזים מהכפרים הסמוכים שמוכרים תוצרת טרייה.

יער ביריה

מעל חצור הגלילית ועד לפאתי צפת נפרש יער ביריה, שבחודשים ינואר עד מרץ מכוסה בפריחה. ערוגות של רקפות, כלניות, חרציות ועצי שקדיה וכליל החורש מלבלבים בכל פינה. זהו המקום המושלם לבילוי פיקניק של אחר צהרי שישי אם אתם נמצאים בצימר או מלון בוטיק בראש פינה או צפת.

בתוך היער נמצאת אחוזת ביריה העתיקה שהיא מקום נעים לשבת בו ולצפות על האזור. בתוך היער יש גם מסעדות, חוות סוסים וקברי צדיקים.

ליער ביריה אפשר להגיע דרך כביש 90 ומשם לאזור התעשייה של חצור הגלילית. עוברים את אזור התעשייה ומתחילים לראות את היער. בנוסף, אפשר להיכנס ליער דרך צפת.

צרו איתנו קשר לחופשה אביבית במקום שבו הכל פורח!