יולי אוגוסט עם הילדים – מסלולי ניווט למשפחות בצפון

אם תפסנו אתכם בעת התכנון ליציאה לנופש מלון בוטיק בצפון עם כל המשפחה ואתם מחפשים אטרקציות כיפיות לילדים, יש לנו הצעה שלא תוכלו לסרב לה – ובחינם!

טיול בטבע הוא אחת מן האטרקציות המומלצות ביותר לכל המשפחה. הוא כולל הליכה רגלית בריאה, אוויר צח לנשימה ובעיקר, נופים מרהיבים ונוף שאנו לא זוכים לראות כל יום. עם זאת, הילדים של היום לא תמיד שמחים לצאת לטיול בכל עת, בייחוד אם הזמנתם נופש שמציע מלון בוטיק בצפון והבריכה נראית הרבה יותר מפתה מאשר הליכה בשמש. אז איך בכל זאת מתארגנים לטיול משפחתי והופכים אותו למהנה לכל בני המשפחה?

מסלולי ניווט למשפחות בצפון

הפכו את הטיול לפעילות תחרותית וחווייתית!

כדי לעורר קצת עניין בילדים ולארגן עבורם פעילות מהנה (ובחינם!) ניתן להפוך כל טיול בטבע לתחרות ניווט משפחתית שתעורר בהם את המוטיבציה ותהווה גם עבורכם, פעילות מצחיקה, מעניינת וכמובן, חינוכית מאוד! אז סמנו מראש נקודות עצירה על המפה, הכינו כרטיסיות ניווט, התחלקו ל-2 או 3 קבוצות בהתאם לגודל המשפחה והתחילו את הניווט!

מסלולי ניווט מומלצים למשפחות

נחל גוש חלב

מסלול של נחל בגליל העליון, המומלץ לטיול כמעט לאורך כל השנה. המסלול קצר יחסית, כ-5 ק"מ, מתחיל בפאתי הכפר ג'יש, אזור המכיל קברים היסטוריים של צדיקים כמו שמעיה ואבטליון (מראשי הסנהדרין) ושרידי בית כנסת עתיק הנמצא מעט אחרי נקודת ההתחלה של המסלול. בהמשך המסלול קיימים שני מעיינות ובכלל, לאורך כל המסלול ניתן ליהנות מצמחייה ארץ ישראלית עשירה, כמו לוטם, שקד, כלניות, פרג ועוד. חשוב לציין שהמסלול אינו מעגלי ולכן יש צורך בשני רכבים.

שביל יונתן והר כמון

מדובר במסלול מעגלי, גם הוא אורך כ-5 ק"מ ובו צמחייה רבה, נוף מרהיב ואופציה לתצפית מהר כמון (בנסיעה קצרה ממקום ההתחלה וסוף המסלול). המסלול עצמו מתחיל בסמוך ליישוב מכמנים. בדרך ניתן לראות צמחייה הררית, למצוא נקודות תצפית רבות ובטח תשמחו לשמוע כי המסלול מכיל מגוון נקודות עצירה נוחות. בשלב כלשהו, המסלול שהתחיל כשביל הסובב את היישוב מכמנים הופך למסלול לזכרו של יונתן הדסי, לוחם יחידת מגלן אשר נהרג במלחמת לבנון השנייה.

מסלול ראש פינה

ניווט ברמת קושי קלה יחסית שאולם אינו מסלול בטבע, אך שופע באתרים מעניינים ומושלם לניווט משפחתי (בייחוד אם אתם כבר בחופשה במלון יוקרתי בגליל). אורך המסלול משתנה בהתאם לבחירתכם, אולם הוא יכול להגיע עד 4 ק"מ. את המסלול מתחילים באתר השחזור בראש פינה, ברחוב החלמוניות. משם ממשיכים לרחוב החלוצים (כ-50 מ' חזרה לראש פינה) ומשם, לכניסה לגני הברון. מכאן ועד בית הפקידות בראש פינה, המסלול תלוי בכם. ניתן למצוא אתרים יפים והיסטוריים רבים בדרך, כמו בית הכנסת, בית המור, בית הקברות העתיק ועוד.

 

לפני הניווט או אחריו, מומלץ לבקר אצלנו באחוזה המפנקת למנוחה גלילית לכל המשפחה! אחוזת יסמין בראש פינה מלון בוטיק בצפון שקרוב לכל מקום! מזמינים אתכם לחופשת קיץ משגעת, צרו קשר להזמנת סוויטה כבר עכשיו!