שוברים שגרה: איך להוסיף פלפל לשגרה משעממת

לשבור את השגרהיש תקופות במהלך השנה בהן אנחנו מרגישים שאנחנו נוסעים על כביש ישר וארוך שבו לא קורה דבר ואין נוף להסתכל עליו. הכל שגרתי, אין הפתעות, הימים עוברים במהירות ובלי דברים מיוחדים ומרגשים. את השגרה המשעממת אפשר לשבור באמצעות כמה הרפתקאות שיכולות להכניס אוויר ולהפיג מעט את השיעמום.

מסופשבוע מפנק שכולו פסטורליה במלון או צימר בוטיק בצפון ועד להגשמת כל הפינוקים הקטנים שאנחנו חולמים עליהם, יש לא מעט דרכים לצאת מהשגרה.

יום בספא

שגרה משעממת מלווה בדרך כלל גם בשחיקה. שעות העבודה הארוכות, הלחץ בעבודה, מתח קבוע, הסחות דעת של טלפונים ומיילים ושאר אמצעים דיגיטלים – כל אלו יוצרים שחיקה שהיא לעיתים גם פיזית. יום בספא שבו מתפנקים בעיסוי מקצועי ובטיפולים נוספים יכול להוציא אותנו מהשגרה לכמה שעות ולהחזיר אותנו אליה חדשים.

כדאי לבחור בטיפול שאתם יודעים שיעשה לכם תחושה טובה – מעיסוי לשחרור השרירים הכואבים אחרי ישיבה ארוכה מול המחשב ועד לטיפול רפלקסולוגיה שיקל על כאבי בטן או רגליים.

בילוי סופשבוע בצימר יוקרתי

דווקא בעונות נטולות החגים והמועדים המיוחדים, בילוי בכל צימר הוא הזדמנות לנשום אוויר, להתרענן ולרוב גם לשלם על כך פחות מבכל תקופת חופשים בשנה.

יציאה מהשגרה לסוף שבוע אחד שבו לוקחים את בן או בת הזוג אתכם ומבלים יומיים בלי טלפונים, מחשב ושאר הסחות הדעת, רק אנחנו והטבע, נותן פוש ומחזיר אותנו לפוקוס. זו הזדמנות להתפנק, לנשום, להתחבר מחדש לאנשים שאנחנו אוהבים ולהיות במקום שהוא לא המשרד או סלון הבית.

כדאי לבחור צימר בוטיק בצפון שיכול לתת תחושה של בדידות, פסטורליה, פינוק ופרטיות. מקום שיציע נוף אחר, אירוח מוקפד ומפנק – כזה שלא חווים כל יום ואווירה שונה מזו שאנחנו מכירים מהעיר.

יום שכולו פינוקים קטנים

לכולנו יש רשימה של דברים שמתחשק לנו לעשות, אלו דברים קטנים שאנחנו רוצים להגשים כשיהיה זמן. ללכת לסרט מסוים, לראות תערוכה כלשהי, לאכול במסעדה ששמענו עליה דברים טובים, לקנות מוצר שחלמנו עליו זמן רב.

הרכיבו לעצמכם יום אחד שכולו פינוקים קטנים שרציתם להגשים בשבועות האחרונים, קחו איתכם מישהו שאתם אוהבים ומזמן לא ביליתם איתו זמן איכות אחד על אחד וצאו למסע שכולו השגים קטנים.

צעדה או מירוץ מול הנוף

בחודשי החורף והאביב מתקיימות ברחבי הארץ צעדות שונות. הן מאפשרות לנו לפגוש את הטבע המתעורר ולנשום קצת אוויר צח במהלך סוף השבוע. מצעדת הגליל העליון דרך מירוץ תל אביב ועד לצעדת הכלניות בנגב, אפשר להנות מימים שטופי שמש שבהם משחררים את השרירים התפוסים, נהנים מאוויר צח ונוף ירוק ומבלים זמן איכות מיוחד במינו עם בני המשפחה.

גם אם אתם לא אנשים שנוהגים להשתתף במירוץ או צעדה, זוהי הזדמנות לקבל מוטיבציה מכל שאר המשתתפים ולעשות משהו לא שגרתי, שישבור את תחושת התקיעות שלכם.