אוהבים גבינות? הכירו את האטרקציות הכי חלביות באזור ראש פינה

עוד רגע נכנס החג ואתם אולי מתכננים נסיעה לגליל במהלך ימי החג וסוף השבוע. זה בדיוק הזמן לבקר בארץ החלב ועל הדרך להנות מחופשה במלון בראש פינה או בסביבה. הגליל הוא מקום עמוס במחלבות, משקי חלב ויצרנים שמכינים בכל ימי השנה גבינות ומוצרי חלב משובחים. אז לאן נוסעים כדי להרגיש את החג?קיבצנו עבורכם כמה אטרקציות שעוסקות בחלב ותוכלו לבקר גם במהלך החג וגם במהלך הקיץ הקרוב.

דרך החלב בבית הלל

משפחת קורלנדר הותיקה מבית הלל מספקת הזדמנות להכיר את כל תהליך הייצור של החלב, במשק משפחתי שכיף לבקר בו. המבקרים במקום פוגשים את בני המשפחה, לומדים להכיר את מלאכת ייצור החלב ואיך מכינים ממנו גבינות ומוצרים אחרים. המשק נמצא במושב בית הלל שממוקם במרחק של כ-15 דקות מכל מלון בראש פינה.

גבינות המאירי – צפת

מחלבת המאירי היא המחלבה הראשונה בארץ. בני המשפחה החלו בייצור גבינות כבר לפני 170 שנים ועד היום ניתן לראות את מוצרי המשפחה בחנויות בכל רחבי הארץ. בסיור פוגשים את מלאכת ייצור הגבינות, צופים בסרטון שמספר על המחלבה ושומעים קצת על ההיסטוריה המיוחדת של העיר צפת בה ממוקמת המחלבה. בחנות שנמצאת במקום אפשר לרכוש גבינות ומוצרים שונים.

הרפת הרובוטית באבני איתן

במרחק נסיעה של כ-30 דקות מראש פינה, במרומי הגולן, נמצא היישוב אבני איתן. ביישוב פועלת רפת רובוטית, שמציעה מבט חדש על עולם הגבינות והחלב. איך מנהלים רפת במאה ה-21? איך מייצרים גבינות ומוצרי חלב בתהליך מהיר ומתקדם יותר? על כל השאלות האלו עונה הסיור ברפת הרובוטית.

עין כמונים

במרחק של כ-15 דקות נסיעה מראש פינה, על כביש 85 הנוסע לכרמיאל ולעכו, תמצאו שביל קטן המוביל לעין כמונים. המחלבה הנמצאת במקום שייכת למשפחת אברוצקי, שנחשבת לאחת הראשונות בגליל שייצרו גבינות עיזים. החווה הענקית היא מקום מצוין לעצור לסיור מול הטבע, בין עצי זיתים ומול נוף הרים. במקום יש מסעדה משובחת על טהרת הגבינות שבה יציעו לכם גם יין טוב מהגליל.

מצפה הימים

במשק החי שנמצא בסמוך למצפה הימים מייצרים גבינות בהשראה בינלאומית, ביניהן גאודה, תום, אמנטל, גבינות צפתיות ועוד. אפשר לטעום את התוצרת במקום, לרכוש גבינות בחנות האורגנית הסמוכה ולהנות מהאוויר הצלול מעל למושבה ראש פינה.

אם אתם מתכננים חופשת שבועות בגליל, נצלו אותה לא רק לביקור במחלבות, אלא בידקו באילו קיבוצים ומושבים מתקיימים מצעדי השבועות המיתולוגים. אלו עם הטרקטורים המקושטים, הילדים הבכורים שנולדו השנה, העיזים והטלאים וערימות הטנא. זוהי הדרך הכי אותנטית להיכנס לאווירת החג.

 

ואם אחרי כל זה מתחשק לכם להתפנק, אנחנו כאן. צרו איתנו קשר ושריינו לעצמכם מקום לינה מושלם במלון בראש פינה, המושבה הכי יפה בגליל... חג שמח!