מקומות לעשות בהם על האש בטבע בצפון

אם אתם חובבי בשר מושבעים, אוהבים על האש ואוהבים את הצפון, אתם חייבים לצאת לחופשה בקיץ הקרוב. הצפון ירוק מתמיד, שופע אטרקציות ואפשרויות, מלונות בצפון למשפחות מבטיחים פעילויות והנאה רבה וכל מה שנשאר הוא לבחור בתאריך הפנוי הבא ולארוז צידנית עם כל טוב.

אפילו את הבשר שלכם לא תצטרכו להביא מרחוק, שכן יש בסביבה כל כך הרבה משקים וספקים של בשר איכותי, מרמת הגולן ועד להרי הגליל.

אז אחרי שבחרתם את המלון שלכם, הזמנתם חופשה ועצרתם לקנות בשר מקומי משובח ועוד פינוקים לצד, איפה כדאי לעשות על האש בצפון? הנה כמה מקומות בטוחים, נקיים ומצוינים לעשות זאת.

חורשת טל

חורשת טל היא אחד האתרים האהובים על משפחות. יש בה מדשאות רחבות ומקומות ייעודיים לעל האש. היתרון הגדול של חורשת טל הוא הקרבה לכל אתרי הטיולים של הגליל העליון ולראש פינה עם מלונות בצפון למשפחות מכל הסוגים והמינים.

חשוב להקפיד ולבדוק מראש באיזה אזור בחורשה הגדולה והרחבה אתם מתמקמים כי לא כל הפינות בתוך החורשה הן פינות מורשות לעל האש.

חופי הכנרת

חלק מחופי הכנרת מיועדים למשפחות שמגיעות ליום שלם ומאפשרים לעשות על האש. חשוב לבדוק באיזה חוף אתם מתמקמים ומה החוקים לגבי כל אחד מהחופים, כיוון שרשות הכנרת קבעה כללים מוגדרים לגבי כל חוף. כך למשל חוף חוקוק נקי ממנגלים ומיועד אך ורק למשפחות עם ילדים קטנים שלא מעוניינות להריח את עשן הבשרים, אך חוף אמנון הוא מקום מוכשר להדלקת מנגלים.

אין כמו יום בכנרת מול המים, עם טבילה חופשית מתי שרק רוצים ובשר טוב על האש ואחרי השקיעה המדהימה, חוזרים למלון להתפנק כמו מלכים.

חניון ביריה

יער בירייה הרחב והיפיפה שמשקיף על ראש פינה, על כל אזור עמק החולה ועל הרי הגולן הוא שמורת טבע נהדרת, שברובה אסור להדליק אש. קק"ל הכשירה את חניון עין זיתים, שנמצא במעלה ההר, כמקום מורשה לפיקניקים ומנגל. במקום יש כמה פינות עם ספסלי פיקניקים שכיף להתיישב סביבם ולצפות על הנוף הירוק כמעט בכל ימות השנה. אם אתם מחפשים מלונות בצפון למשפחות שקרובים למקום, תוכלו להתארח אצלנו.

הדרדרה – חניון בכביש גדות גונן

חניון הדרדרה הוא אחד מהמקומות הנסתרים על כביש גדות גונן, במרחק נסיעה של כ-20 דקות מראש פינה. החניון היפיפה משקיף על הרי הגולן ומציע פינות מסודרות שהכשירה הקרן הקיימת לישראל ובהן מותר להדליק אש.

לא משנה באיזה מהחניונים והמקומות שפירטנו כאן תבחרו לעצור ולעשות על האש עם הבשר המשובח של הגולן, מה שבטוח הוא שכדאי להביא אתכם שקית זבל ולהתחייב לאסוף את כל האשפה בסוף הארוחה – כדי שהמקום יישמר נקי ויפה גם לבאים אחריכם.