ונספור ציפורים נודדות: חמישה מקומות בגליל להרגיש בהם את הסתיו

אין דבר מרגיע ואופטימי יותר מאשר נופי הגליל בתקופת הסתיו. עצי התפוחים, האפרסקים והאגסים שזה עתה סיימו את ימי הקטיף שלהם משאירים את עליהם על האדמה וצובעים אותה בגווני שלכת מרהיבים. בכרמים הגפנים הופכות אדומות וכתומות, נערכות לקראת החורף שבו הן מתחדשות ומתכוננות לעוד בציר שיבוא אחר כך, בקיץ.

השקיעות לא פחות ממרהיבות, עם ציפורים נודדות שמרחפות מלמעלה ומזכירות לנו איך בכל שנה הטבע מתחדש. חופשה במלון בראש פינה או ביעד מרכזי אחר בגליל דווקא בסתיו היא הזדמנות לראות את כל זה קורה.

אם כבר הזמנתם אנחנו כאן לגלות לכם איפה תוכלו לראות את הסתיו במיטבו

טיול במטעי הגולן:

מרום גולן ועין זיוון הם שני יישובים הנמצאים בנקודה המזרחית ביותר ברמת הגולן, סמוך להר בנטל. מטעי התפוחים, הדובדבנים, האגסים ושאר הפירות שגדלים באזור מתכסים צבעי שלכת מרהיבים דווקא עכשיו.

טיפוס על הר בנטל שמשקיף על כל הגליל והגולן, לצד נופי סוריה, מאפשר לכם לראות את המטעים הנצבעים בשלכת מלמעלה. נסיעה בין הכרמים תגלה לכם שגם הענבים מתכוננים לקראת הסתיו ותחשוף נוף מרהיב שמזכיר את אירופה.

אגמון החולה:

אולי אחד המקומות הכי אהובים באזור עמק החולה. הסתיו זה הזמן לבקר בו. הציפורים הנודדות מגיעות לכאן בדיוק בעונה הזו והשיר "בשנה הבאה נשב על המרפסת ונספור ציפורים נודדות" הוא כבר לגמרי לא קלישאה.

באגמון החולה תוכלו לשכור אופניים או רכב מיני גולף ולטייל לאורך השבילים המסומנים, לפגוש ציפורים ולשמוע אותן שרות. הטבע שמסביב לובש חג וחוזר לגווני הירוק שלו, אחרי הקיץ הזהוב.

תל יודפת:

במרחק נסיעה של כ-25 דקות מראש פינה, סמוך לעיר כרמיאל, נמצא תל יודפת. לצד היישוב יודפת הסמוך ובו יער הקופים, שיכול להיות אטרקציה מהנה לילדים, תמצאו על תל יודפת הסמוך את מקבץ החצבים הגדול ביותר שתראו באזור. החצבים פורחים ומכסים את התל למשך כמה שבועות בספטמבר.

יער בירייה:

יער בירייה משקיף על כל עמק החולה ועל הרי צפת. הטיול בו נעשה באינספור שבילים ומסלולים שמאפשרים לפגוש בדרך פרות, סוסים והרבה צמחייה ירוקה. בסתיו תפגשו בו חלמוניות, נרקיסים וחצבים פורחים.

אחד המקומות היפים ביותר בתוך היער נמצא בסמוך ליישוב עמוקה ונקרא תל מרגנית. במקום אפשר לשבת על ספסל בין משעולי ההרים ולצפות על נוף ירוק של מאות עצים בגוונים שונים. מקום שבו מרגישים את הסתיו גם ברוח הקרירה שמלטפת את העורף.

ראש פינה העתיקה:

אתר השחזור של ראש פינה הוא לא שמורת טבע, אבל בתי האבן הציוריים, הגלריות ובתי הקפה, עצי השקדיה המעטרים את הרחובות הצרים – כל אלו מתחברים ישירות לקסם של הסתיו.

אם מתחשק לכם לטעום סתיו באמצע הגליל, אנחנו מזמינים אתכם אלינו לאחוזת יסמין – מלון בראש פינה שהוא הרבה יותר מעוד מלון.

 

מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר כאן ולהתחיל לתכנן את החופשה הסתווית שלכם.