חמש אטרקציות בראש פינה שחובבי אמנות ותרבות חייבים להכיר

אמנים בראש פינהראש פינה היא לא רק נקודת יציאה מעולה לטיולים ולאטרקציות בכל רחבי הגליל, אלא מספקת גם הזדמנות להכיר אנשים מיוחדים, כאלו שיוצרים יש מאין, שעובדים עם חומרים מסקרנים, שמציגים עבודות אמנות מרתקות. אמנים רבים גרים בראש פינה ומציעים כניסה לסטודיו הפרטי שלהם, סדנאות ותערוכות.

קחו חופשה במלון בראש פינה, צאו אל סימטאות המושבה ותגלו עולם של צבעים, יצירה, תרבות וכיף. הנה כמה דוגמאות.

סיורים בעקבות אמנים

בראש פינה יוזמים מדי פעם בפעם סיורים בעקבות האמנים שמתגוררים ועובדים בה. מיזמים כמו Go Galil לצד מדריכים פרטיים, מפרסמים מדי פעם סיורי אמנות במושבה. לאמני המושבה יש קבוצת פייסבוק "אמני ראש פינה" שבה הם מפרסמים לגבי סיורים בבתי האמנים ופעילויות נוספות. הסיור לוקח אתכם לבתים ולסטודיו, למקומות שבהם עובדים אמני ראש פינה ולמפגש אישי איתם.

תערוכות בבית פרופסור מר

באתר השחזור במעלה ראש פינה נמצא ביתו של פרופסור מר. במקום מתקיימות תערוכות, חלקן קבועות וחלקן מתחלפות. אמנים מכל רחבי האזור מציגים במקום תערוכות צילום, פיסול ואמנות. במקום מוצגת התערוכה "אז והיום" שמציגה את בתי הראשונים של ראש פינה, כפי שנראו לפני 130 שנה כשהברון רוטשילד הקים את המושבה הראשונה.

ביקור אישי בבתי אמנים

אמני ראש פינה איגדו באתר שלהם את שמות כל האמנים והסברים על מה כל אחד מהם עושה. באתר ניתן לקבל מידע על ביקור אישי בבתי האמנים. אנחנו ממליצים בחום להקדיש יום בחופשה שלכם לסיבוב בין בתי אמנים. אחרי שהזמנתם מלון בראש פינה, ביחרו בכמה אמנים שמסקרנים אתכם וקבעו איתם ביקור בסטודיו. חלק מהאמנים מציעים גם סדנאות פרטיות וקבוצתיות בהזמנה מראש.

תערוכות בסינמטק ראש פינה

בית הקפה ג'עוני שנמצא במרכז המושבה סמוך לסינמטק ראש פינה הוא לא רק מקום נעים לאכול בו, אלא גם בית לתערוכות אמנות, ערבי תרבות והופעות. אם אתם מתארחים בבית מלון בראש פינה, קחו לעצמכם ערב להנות מהמקום האמנותי הזה, מהאוכל הטעים, ממשחקי המחשבה שמלווים את הארוחה ומהתערוכות התלויות במרחב בית הקפה.

תערוכות בצפת

גלריה מצפה הימים נמצאת במעלה הכביש המחבר בין ראש פינה וצפת. המתחם הוא פינה אמנותית במיוחד עם נוף כובש. בתוך הגלריה מוצגות במהלך השנה תערוכות מתחלפות של אמנים מהאזור לצד אמנים מהמרכז ומחו"ל. אפשר להתעדכן בתערוכות השונות באמצעות פרסומים ברשת.

אם אתם ממשיכים במעלה ההר לכיוון צפת תוכלו להיכנס לרובע האמנים של צפת ולהכיר את האמנים הותיקים שפועלים בעיר. התערוכה הכללית ששוכנת בתוך בניין עתיק ברובע האמנים היא מקום מפגש לאמנים מצפת – חדשים וישנים, המציגים בתערוכה את עבודותיהם.

אמנות ותרבות מתחברות באופן הדוק כל כך לנופי ראש פינה. אם אתם מתארחים בבית מלון בראש פינה ואוהבים אמנות, אל תוותרו על הכרות עם האמנים הרבים שמתגוררים במושבה, עם הסטודיו בו הם יוצרים ועם סימטאות אתר השחזור שמספקות אווירה אמנותית והפתעות מעוררות השראה בדרך.

 

אנחנו באחוזת יסמין מזמינים אתכם לחופשה שמשלבת בין אווירה נעימה ורגועה ובין כל מה שיש לראש פינה להציע.